PSİKOLOJİ OKULU-BAHAR DÖNEMİ / 7 Mart-20 Haziran | Alfa Etkinlik

PSİKOLOJİ OKULU-BAHAR DÖNEMİ / 7 Mart-20 Haziran

Etkinlik Detayları


PSİKOLOJİ OKULU-BAHAR DÖNEMİ / 7 Mart-20 Haziran

PSİKOLOJİ OKULU'21 - BAHAR DÖNEMİ 7 Mart'ta Başlıyor!

Bu eğitim programı PSİKOLOGLAR-PSİKOLOJİK DANIŞMANLAR ve ADAYLARI için özel olarak hazırlanmıştır!

Eğitim Başlangıç ve Bitişi: 7 Mart 2021- 20 Haziran 2021

Eğitim Zamanı: Her pazar günü gerçekleşecektir.

Eğitim Süresi: 16 Hafta, 48 Saat

Eğitimin Amacı: Psikoloji ve Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik bölümlerinde okuyan öğrenciler ve  mezun olup mesleğine devam edenler için hazırlanmış bu okul, sizi mesleğe hazırlamak için özenle hazırlanmıştır. Okulda öğretilen bilgilerden yola çıkarak tespit edilen eksikleri kapatmanız için bu program tam size göre!

Eğitim Türü:  Online Eğitim / Zoom ile yapılacaktır. ( Haftalık dersler kayıt edilecek ve 3 aylık eğitim sürecinde tekrar izlenebilecektir.) 

Belgelendirme: Sertifikayı alabilmek için dersler  tamamlanınca sınav yapılacak ve sınavda %60 Başarı Derecesi gerekmektedir. Gerekli şartları yerine getiren öğrenciler Alfa Etkinlik onaylı eğitmenler  imzalı BAŞARI SERTİFİKASI alacaklardır.

Staj/Burs Hk.:  Eğitim tamamlandıktan sonra yapılan sınavda ilk 10'a giren öğrencilerden 4 kişiye 1 aylık staj imkanı, 3 kişiye Alfa'da geçerli 1000 TL değerinde eğitim bursu, 3 kişiye de Alfa Psikoloji Kamplarında geçerli %50 indirim sağlanacaktır.

Katılım Şartları: Bu programa katılabilmek için Psikoloji, Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik, Tıp-Psikiyatri, Psikiyatri Hemşireliği öğrencileri ve mezunları ile birlikte Uygulamalı Psikoloji, Klinik Psikoloji ve Psikolojik Danışmanlık alanlarında yüksek lisans yapan öğrenciler ve mezunları ve bu alanlardan mezun çalışan Psikolog, Psikiyatrist, Psikolojik Danışman, Psikoterapist ve Aile Hekimleri katılabilmektedir. Katılım esnasında Diploma veya transkript, kimlik fotokopisi ile birlikte örnek olarak istenecektir.

KREDİ KARTINA 9 TAKSİT İMKANI:  Eğitim ücretini Havale Eft yapabileceğiniz gibi kredi kartınızla 9 taksite kadar ödeme imkanınız vardır.

**Kurumsal katılımlar veya 3 ve üzeri toplu katılımlarda size özel fiyat almak için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Çağrı merkezi: 0850 346 55 06

E-mail: info@alfaetkinlik.com
NEDEN KATILMALIYIM? başa dön

 • Mesleğe başlarken nasıl yol izleyeceğiniz ile birlikte mesleği devam ettirenler içinde eksiklerini kapatmaları ve farklı vakalar incelemeri için katılmanızı tavsiye ediyoruz.
 • Bu okulun size avantajı sadece teorik eğitim değil, bu alacağınız eğitimleri vaka örnekleri ve role play yaparak pekiştirmek olacaktır.
 • Bu eğitime başlayan birey eğitimi tamamladığında kariyere yön verip, klinik alanda çalışmak istiyorsa ilk seanstan son seansa kadar geçen evre ve genellikle karşılaşılan vakaları teorik eğitim ve pratikleri ile inceleyecektir.
OTURUMLAR başa dön

1.HAFTA

TARİH: 7 MART PAZAR 12:00-15:00

EĞİTMEN: Uzm. Psk. Dila AKDEMİR

KONU: Psikologlar-Psikolojik Danışmanlar ve Adayları İçin Kariyer Planlama

2.HAFTA

TARİH: 14 MART PAZAR 12:00-15:00

EĞİTMEN: Uzm. Psk. Dr.Sinem DURUSAL

KONU:  Anksiyete Bozuklukları (Panik Bozukluk, Agorafobi, Yaygın ve Sosyal Anksiyete Bozukluğu, Özgül Fobiler)

3.HAFTA

TARİH: 21 MART PAZAR 19:00-21:00

EĞİTMEN: Uzm. Psk. Uğur DALAN

KONU:  Duygudurum Bozuklukları

4.HAFTA

TARİH: 28 MART PAZAR 12:00-15:00

EĞİTMEN: Uzm. Psk. Dr.Sinem DURUSAL

KONU:  Travma Sonrası Stres Bozukluğu

5.HAFTA

TARİH: 4 NİSAN PAZAR 12:00-15:00

EĞİTMEN: Uzm. Psk. Uğur DALAN

KONU:  Cinsel İşlev Bozuklukları

6.HAFTA

TARİH: 11 Nisan PAZAR 12:00-15:00

EĞİTMEN: Uzm. Psk. Dr.Sinem DURUSAL

KONU:  Çocuk ve Ergen Psikopatolojisi

7.HAFTA

TARİH: 18 Nisan PAZAR 12:00-15:00

EĞİTMEN: Uzm. Psk. Dilay SÜLOĞLU

KONU:  Klinik Görüşme Teknikleri ve İlk Seansın Yapılandırılması

- Klinik Görüşme Tanımı ve Etik
- Psikoterapist ve Danışan için İlk Görüşme
- Fiziksel Ortam
- Seans Yapılandırması ve Basamaklar
- Görüşme Teknikleri
- Anlayış Geliştirme
- Anamnez Alma
- Danışanı Karşılama, Dikkat Edilecekler ve İlk İlişkinin Kurulması
- Dinleme Teknikleri
- Soru Sorma Teknikleri
- Profesyonel İlişkinin Doğası
- Sağlıklı Terapötik Sınırlar Belirleme

8.HAFTA

TARİH: 25 NİSAN PAZAR 12:00-15:00

EĞİTMEN: Uzm. Psk. Dr.Sinem DURUSAL

KONU:  Bilişsel Davranışçı Terapi Teknikleri, Vaka Formülasyonu ve Tedavi Yapılandırmasına Giriş

9.HAFTA

TARİH: 2 MAYIS PAZAR 12:00-15:00

EĞİTMEN: Prof.Dr. Bilge UZUN

KONU:  Mindfulness Becerilerinin Terapötik Temelleri

10.HAFTA

TARİH: 9 MAYIS PAZAR 12:00-15:00

EĞİTMEN: Prof.Dr. Bilge UZUN

KONU:  Mindfulness Becerilerinin Psikoterapide Kullanımı: Depresyon ve Anksiyete Bozuklukları İçin Uygulama Örnekleri

11.HAFTA

TARİH: 16 MAYIS PAZAR 12:00-15:00

EĞİTMEN: Uzm. Psk. Dr.Sinem DURUSAL

KONU:  Anksiyete Bozuklukları ile İlgili Vaka Örnekleri ve Role Play

12.HAFTA

TARİH: 23 MAYIS PAZAR 12:00-15:00

EĞİTMEN: Uzm. Psk. Uğur DALAN

KONU:  Duygudurum Bozuklukları ile İlgili Vaka Örnekleri ve Role Play

13.HAFTA

TARİH: 30 MAYIS PAZAR 12:00-15:00

EĞİTMEN: Uzm. Psk. Dr.Sinem DURUSAL

KONU:  Travma Sonrası Stres Bozukluğu  ile İlgili Vaka Örnekleri ve Role Play

14.HAFTA

TARİH: 6 HAZİRAN PAZAR 12:00-15:00

EĞİTMEN: Uzm. Psk. Uğur DALAN

KONU:  Cinsel İşlev Bozuklukları ile İlgili Vaka Örnekleri ve Role Play

15.HAFTA

TARİH: 13 HAZİRAN PAZAR 12:00-15:00

EĞİTMEN: Uzm. Psk. Uğur DALAN

KONU:  Çocuk ve Ergen Psikopatolojisi ile İlgili Vaka Örnekleri ve Çocuğu Oyunla Anlamak / Oyun Odasındaki Püf Noktalar

16.HAFTA

TARİH: 20 HAZİRAN PAZAR 12:00-15:00

EĞİTMEN: Uzm. Psk. Dilay SÜLOĞLU

KONU:  Psikoterapi Sürecinde Sonlandırma, Güçlendirme ve Kabul

- Psikoterapi Sürecini Sonlandırmaya Yakın Dikkat Edilecekler
- Sonlandırma Teknikleri
- Karşılaşılabilecek Sorunlar ve Direnç
- Güçlendirme Seanslarının Planlanması
- Kabul ve Anlayış Geliştirme
- Okuma Önerileri
KONUŞMACILAR başa dön

Prof.Dr. BİLGE UZUN

Lisans derecesini Orta Doğu Teknik Üniversitesi, Psikolojik Danışma ve Rehberlik alanında kazanan Uzun, akademik hayatına Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nde araştırma görevlisi olarak başlamıştır. Yüksek Lisans derecesini 2005 yılında ‘erteleME’ konulu tezi ile Orta Doğu Teknik Üniversitesi, Psikolojik Danışma ve Rehberlik alanında tamamlamıştır.

Uzman Psikolog  UĞUR DALAN

1982 yılında İstanbul’da doğan Uğur DALAN, ilk orta ve lise eğitimini İstanbul’da tamamladı. 2000 yılında Haliç Üniversitesi’nde YÖK burslu olarak psikoloji eğitimine başladı. 2004 yılında aynı üniversitede uygulamalı psikoloji yüksek lisans programı ile “Evlilik ve Aile Terapisi” sertifika programına başladı. Staj ve Uzmanlık eğitimi dönemlerinde Balıklı Rum Vakfı Hastanesinde Anatolia kliniklerinde ve Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi 7. Psikiyatri kliniğinde görev yapmıştır. 2006 – 2007 yılları arasında 1 yıl süre ile Denizli Asker Hastanesinde Asteğmen Psikolog olarak hizmet vermiştir. Fatih, Düzce ve Bolu Belediyeleri ile ortaklaşa çalışmalar içerisinde gerçekleştirilen “Umut Evi” sosyal sorumluluk projesinde psikoloji koordinatörü olarak yer almıştır. 2005 yılından bu yana kendi kurduğu Psikodestek Psikoterapi Merkezinde psikolog ve evlilik aile terapisti olarak görev yapmakta, Nişantaşı Üniversitesinde Öğretim Üyesi olarak dersler vermekte, FOX Tv’de yayınlanan “Kaybolan Çiçekler” programında uzman olarak yer almaktadır. Nişantaşı Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Psikoloji Anabilim Dalında ikinci uzmanlık eğitimine başlamış ve “Sosyal Medya Bağımlılığının Evlilik Doyumu ve Evlilik Uyumu Üzerindeki Etkisi” üzerine uzmanlık tezini hazırlamıştır.Kategorisinde çok satanlar listesine giren “Mutlu Evliliğin Sırrı” isimli bir kitabı ve panik bozuklukta sosyodemografik etkenler; Boşanmış aile çocuklarının psikolojik değerlendirmesi; Evlilik uyumu ile kaygı bozuklukları arasındaki ilişki üzerine makaleleri bulunmakta, Habertürk, Hürriyet, Marie Claire gibi pek çok yazılı basın organında yazılar yazmaktadır. Ayrıca uzun süre “çok satanlar” listesinde yer almış “Kara Duvak” isimli kitapta psikoloji yorumları yazmıştır.

Uzman Psikolog Dr. SİNEM DURUSAL

1984 yılında İstanbul’da doğdu.Lise öğrenimini Hüseyin Avni Sözen Anadolu Lisesinde tamamladıktan sonra 2006 yılında Haliç Üniversitesi Psikoloji Bölümünden(%100 burslu) derece ile mezun oldu. 2008 yılında İstanbul Ticaret üniversitesi Uygulamalı Psikoloji yüksek lisansını, 2017 yılında ise Collage of London Birkbeck de doktora derecesini aldı. 2007-2011 yılları arasında Nene Hatun hastanesinde görev yaptı. 12 yıl boyunca Prof Dr Mehmet Sungur’dan BDT eğitimini tamamladı ve dünya akreditasyonunu aldı. Yanı sıra çocuklar üzerinde zeka testleri başta olmak üzere bir çok alanda akademik çalışmalar yaptı. 2008 Ocak ayından itibaren İstanbul’da kendi ofisinde çalışmakta.Aile terapisi, çocuk yetişkin ergen psikoterapisi, hipnoterapi, BDT terapisi alanlarında çalışmalarına devam etmektedir.

Uzman Psikolog DİLAY SÜLOĞLU

Dilay Süloğlu, 2009 yılında 24 Kasım Anadolu Lisesinden mezun olduktan sonra, aynı yıl Maltepe Üniversitesi Psikoloji bölümüne başarı derecesiyle başladı. 2013 yılında Maltepe Üniversitesi Psikoloji bölümünden Onur derecesiyle mezun oldu. Üsküdar Üniversitesi, Tezli yüksek lisans eğitimini tamamlayarak “Uzman Psikolog” ünvanını aldı. 
İstanbulda lisans ve yüksek lisans öğrenimini tamamladığı yıllarda Bilişsel Davranışçı Terapi, Hipnoterapi, Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi, Travma Psikolojisi, Aile Sorunları ve Baş Etme  Yöntemleri, Farkındalık, Kabul ve Kararlılık Stratejileri, Çocuk ve Ergen Davranış Sorunları üzerine çeşitli eğitimler aldı.Nişantaşı Davranış Bilimleri enstitüsünde 6 ay boyunca yetişkin ve ergenlerle gelişimsel/psikolojik takip çalışmalarına katıldı. Kocaeli Üniversitesi Hastanesi Psikiyatri servisinde klinik alan çalışmalarını yürüttü. University of Vienna’da, Prof. Dr. Urs NATER önderliğinde “Brain and Stress” projesini tamamladı. Haziran 2014’te Özel Akademi Hastanesinde çalışmalarına devam etti. Mart 2016 tarihinden beri, VM Medical Park Kocaeli Hastanesi ve 2019 yılı itibariyle BAU MedicalPark Göztepe Hastanesinde klinik çalışmalarını sürdürmektedir. Ağustos 2013’ten beri, özel okul ve kurumlarda eğitim-bireysel danışmanlık hizmeti vererek; Türk Telekom, Koç Holding ve Sabancı Holding gibi ülkenin önde gelen markalarına danışmanlık hizmeti vermektedir.Yetişkin, çocuk, ergen ve çift terapisi alanında Bilişsel Davranışçı Terapi, Hipnoterapi ve Çözüm Odaklı Psikoterapi yaklaşımlarıyla çalışmaktadır.

Uzman Psikolog DİLA AKDEMİR

Dila Akdemir, İstanbul Kültür Üniversitesi Psikoloji bölümünden mezun olmuştur. 3.sınıfı Erasmus+ programı kapsamında University of Warsaw’da öğrenci değişim programı ile tamamlamıştır. Ege Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Bölümü’nde yüksek lisans yapmıştır. Bahçeşehir Üniversitesi’nden Spor Psikolojisi uzmanlık eğitimini tamamlamıştır. Alanı ile ilgili başta Bilişsel Davranışçı Terapi olmak üzere birçok terapi ve test eğitimi alan Dila Akdemir, yurtiçi ve yurtdışında eğitim kurumları ile hastanelerde psikolog olarak çalışmış, çeşitli kurumlara danışmanlık vermiştir. Şu an Karşıyaka Spor Kulübü bünyesinde basketbol, futbol ve voleybol branşlarındaki sporculara ve antrenörlere motivasyon ve performans psikolojisi alanında spor psikoloğu olarak hizmet vermektedir. Ayrıca özel bir danışmanlık merkezinde bireylere ve kurumlara danışmanlık vermeye devam etmektedir.

Uzman Psikolog KEREM GÜMÜŞ

İstanbul Kültür Üniversitesi Psikoloji bölümünü bitirdi. İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi’nde burslu olarak Aile Eğitimi ve Danışmanlığı üzerine yüksek lisans yaptı. İlk olarak Cerrahpaşa Tıp Fakültesi'nde kanserli ve lösemili çocuklarla çalıştı. 2013'te deprem mağdurlarına travma ve stres bozukluğu alanında hizmet verdi. Daha sonra çalışmalarını “öksüz ve yetim çocuklar” üzerine yoğunlaştırdı.Çalışma hayatında anaokullarına, ortaokul ve lise gruplarına psikolog olarak danışmanlık verdi. Birçok özel eğitim kurumlarında koordinatör ve idareci olarak çalıştı. Özel olarak alzheimer, kişilik bozuklukları, panik atak, travma ve stres bozuklukları, ergenlik, dikkat eksikliği ve hiperaktivite, öğrenme bozuklukları, aşk ve internet bağımlılığı, oyun terapisi, aile ve çift terapileri eğitimleri alan Kerem, ergen, yetişkin ve ailelere sayısız danışmanlık hizmeti vermiştir. Dikkat atölyeleri ve internet bağımlılığı üzerine özel çalışmalarını devam ettiren Kerem, evli ve bir çocuk babasıdır.
PLATFORM başa dön

 • Eğitim online gerçekleşecektir.
 • İnteraktif olarak yapılacaktır.
 • Zoom üzerinden yapılacaktır.
 • Programa kayıt olduğunuzda sms ve mail ile size erişim linkiniz gelecek, program tarihi yaklaşınca erişim linki içerisinde zoom bilgileri ve gerçekleşen derslerin kayıt izleme linkleri eklenecektir.
SERTİFİKALAR başa dön

Belgelendirme: Sertifikayı alabilmek için dersler  tamamlanınca sınav yapılacak ve sınavda %60 Başarı Derecesi gerekmektedir. Gerekli şartları yerine getiren öğrenciler Alfa Etkinlik onaylı eğitmenler  imzalı BAŞARI SERTİFİKASI alacaklardır.

 • Sertifikalar kişiye özeldir.
 • Başarı sertifikanız ıslak imzalı kaşeli olarak adresinize gönderilecektir.
 • Sınavda başarısız olursanız katılım belgesi alacaksınız.
 • Sertifikalarınız elektronik olarak ömür boyu sistemimizde saklanır.
 • Size verilecek özel kod ile sistemimizde elektronik sertifikalarınızı istediğiniz zaman sorgulayabilir, kurum ve kuruluşlara sorgulatmaları için kodunuzu verebilirsiniz.
 • Uygulayıcı Sertifikanız Dr. Sinem DURUSAL ve Alfa Etkinlik Organizasyon onaylıdır.
 • Katılım gösterdiğinize dair resmi belgenizdir.
DETAYLAR başa dön

 

 • Bu etkinlikte kayıtlar kesindir, iptal veya iade kesinlikle söz konusu değildir.
 • Eğitim kaydınızı KREDİ KARTINA 9 TAKSİTE KADAR veya BANKA KARTI ile saniyeler içinde alabilir, ayrıca dilerseniz banka hesaplarımıza Havale/Eft yaparak temin edebilirsiniz.
 • Eğitim için ödemenizi yaptığınızda kullanıcı sözleşmesini kabul etmiş sayılırsınız. Sözleşmenin tamamını okumanızı tavsiye ederiz.
 • Eğitim fiyatına KDV dahildir.
 • Alfa Etkinlik uygun gördüğü takdirde etkinliğin konuşmacıları ve/veya yerinde değişiklik yapma hakkına sahiptir.BİLET AL
Kredi kartı ile 9 taksit imkanı.
Devam ederek Online Kullanıcı Sözleşmesini kabul etmiş sayılırsınız.


Tüm oturumlar, sertifikalar, KDV dahil


810TL 750TL
Bilet Al Tuşuna tıklayarak önkaydınızı gerçekleştirebilirsiniz. Önkayıt işleminden sonra kontenjanlar dolana kadar ödeme yaparak kaydınızı kesinleştirebilirsiniz.

7.3.2021 12:00:00
ONLINE